• 100-tysięczny turysta na Zamku w Chęcinach

  100-tysięczny turysta w tym sezonie odwiedzi dziś Zamek w Chęcinach.  Tak wynika z obliczeń sprzedanych biletów w minionym półroczu.  „Szczęśliwa” osoba pojawi się w zamku przed południem. Czekają na nią specjalne atrakcje, powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski.

  Na pewno otrzyma wyjątkowe pamiątki z tego miejsca. Może też liczyć w Ratuszu na kawę i ciasto po chęcińsku. Znajdzie się też na okładce lokalnego pisma ‘Wiadomości Chęcińskie”,  dodał burmistrz.

  Zamek górujący nad miastem pochodzi z początku XIV wieku. Dzięki pracom adaptacyjno-remontowym jest główną atrakcją turystyczną Chęcin. Inne ciekawe miejsca to m.in. renesansowa Niemczówka, Ścieżka Mnicha, synagoga, czy zabytkowe obiekty sakralne.

  Obecnie trwa rewitalizacja dwóch chęcińskich rynków, dodał burmistrz Robert Jaworski. Prace zakończą się za rok.  Natomiast w pobliżu Chęcin warto obejrzeć odrestaurowany Dwór Starostów Chęcińskich z XVII wieku czy Muzeum Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, które funkcjonuje od kilku lat.

  / Radio Kielce

3 Responsesso far.

 1. Celsy pisze:

  Proszę tu nie mieszać tematf3w na ktf3re jako radni nie mamy wpływu. Odbiłabym piłeczkę to może na wnzngrodyeaie Burmistrza też wydajemy nieoszczędnie? A oszczędnym jest wydawanie kasy na banery ogłoszenia dla prawie jednej słusznej gazety lokalnej? A teraz poważnie czy należałoby niektf3re przetargi powtf3rzyć i uzyskać niższą cenę? A przyjrzeć się oświetleniu ulicznemu w tym dekoracjom świątecznym. Funkcjonowaniu niektf3rym jednostkom podległych miastu. Wydatkom na tzw promocję itd.

 2. iniekcja pisze:

  Perfekcyjna strona ! Pozdrawiam :)

 3. Wreszcie coś ciekawego. Dzięki ;)