• Jaką karierę wybrać w outsourcingu?

  kongresowy - sala północnaPowstaje coraz więcej firm outsourcingowych, niedługo zostanie otwarte kolejne centrum w Lublinie i Rzeszowie. W Kielcach planowane jest wybudowanie Parku Biznesu.

  W związku z tym rodzą się pytania: Jaką karierę wybrać w outsourcingu? Jaka branża będzie rozwijać się najprężniej?

  Wśród usług dominują: dedykowane branży IT, HR, zakupowe  oraz finansowe.  Można pomyśleć, że najwięcej jest call center, sadząc po ilości propozycji  i ofert jakie nam są przedstawiane przez telefon każdego dnia.  Nie do końca jest to prawda. Według ostatnich raportów dotyczących rynku wschodnioeuropejskiego, najlepiej zapowiadającą branżą na kolejne lata są usługi finansowe.

  Jeśli chcesz zatem zrobić karierę w outsourcingu, wybierz studia z tego zakresu. Wiadomo, że sam dyplom nie wystarczy, potrzebna jest wiedza.  Można pomyśleć, że przecież tego nauczyliśmy się na studiach. Ale chodzi o coś innego. Wiedza o finansach to powinno być coś, co nas pasjonuje, o czym czytamy, czym się interesujemy, to zawsze będzie widać na rozmowach kwalifikacyjnych. Każdy z nas wie, że wiedza szkolna, a wiedza nabyta z pasji, to  wielka różnica. Ważne są też inne dodatkowe umiejętność: zdolności analityczne i bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

           Na koniec jeszcze o zarobkach. Wszystko zależy od umiejscowienia centrum, ale dla rozpoczynających swoją karierę pensja w granicach 3500 – 5000 PLN brutto miesięcznie.

  Artykuł na podstawie Outsourcing Portal.

Comments are closed.